Vargabéles
- Betti

- Sep 29, 2022
- 1 min read

Hozzávalók:
Kelt tésztához:
2,5 -3 dl tej
30 g élesztő
10 dkg cukor
10 dkg vaj
csipetnyi só
2 egész tojás
55-60 dkg finomliszt
Töltelékhez:
10 dkg puha vaj
10 dkg kristálycukor (lehet több is ha édesebben szeretitek)
1,5 evőkanál őrölt fahéj
Elkészítés:
Egy tálban összekeverjük a cukrot a langyos tejjel. Beletesszük az élesztőt, félretesszük és állni hagyjuk amíg az élesztő fel nem fut. Hozzáadjuk a puha vajat, a sót, beleütjük a tojásokat és annyi lisztet adunk hozzá, amennyivel közepesen lágy, de rugalmas tésztát nem kapunk. Hólyagosra dagasztjuk, majd kelesztőtálban hagyjuk duplájára kelni.
Közben összekeverjük a töltelékhez a cukrot és a fahéjat.
A megkelt tésztát kb 55×40 cm-es téglalappá nyújtjuk. Megkenjük a puha vajjal, megszórjuk a fahéjas cukorral.
Szorosan felcsavarjuk egy rúddá. Egy cérnaszál segítségével 2-3 cm széles darabokra szeleteljük. Tepsibe helyezzük a szeleteket és lazán letakarjuk folpackkal, majd újrakelesztjük 30 percig. 180 fokra előmelegített sütőben 25 perc alatt készre sütjük.





Comments