top of page

Almás sütemény

  • Writer: Betti
    Betti
  • Mar 18, 2018
  • 1 min read

Ha ősz, akkor hideg, ha hideg, akkor depi (legalábbis nálam), ha depi, akkor süti. Lehet, hogy nincs mindenki ezzel így, de egy finom süti az őszi lehangoltságot is pillanatok alatt eloszlatja.

Hozzávalók:


A piskótatésztához:

- 3 db tojás

- 15 dkg kristálycukor

- 6 evőkanál forró víz

- 1 csomag sütőpor

- 15 dkg finomliszt


A töltelékhez:

- 1.5 kg alma

- 3 ek cukor

- 1 tasak vaníliás cukor

- 0.5 tk őrölt fahéj

- 7 dl almalé

- 2 csomag vaníliás pudingpor

- 6 ek cukor


A tetejére: 

- 1.5 dl tej

- 1 csomag tejszínhab

- pár szem mandula, csokireszelék, friss mentalevél


Elkészítés:


A tésztához a tojásokat szétválasztjuk. A sárgájukat a cukorral és rendre a forró vízzel habosra keverjük. A sütőporral összekevert lisztet hozzáadjuk, majd beleforgatjuk a kemény habbá vert tojásfehérjét is.

Sütőpapírral kibélelt közepes tepsibe öntjük a tésztát, és előmelegített sütőben megsütjük. Ha kihűlt és egyenletlen a teteje, levághatunk belőle.


Az almákat megtisztítjuk, meghámozzuk, a reszelő nagy lyukán lereszeljük. Alaposan kicsavarjuk. A gyümölcsöt ízesítjük a cukorral, vaníliás cukorral és fahéjjal.

Egy fél csupor almalevet elkeverünk a pudingporral, a többit odatesszük főni a cukorral. Ha felforrt hozzáadjuk a pudingport és kavarjuk míg besűrűsödik. Amikor egy kicsit kihűlt belekeverjük az almát és egyenletesen eloszlatjuk a piskótatésztán. Hűtőbe tesszük 1 órát majd a felvert tejszínhabot is elsimítjuk a tetején. Tetszés szerint szeleteljük, végül díszítjük.


Comments


© 2023 by APPETIZING ADVENTURES. Proudly created with Wix.com

bottom of page