Vargabéles réteslap nélkül
- Betti

- Apr 8, 2017
- 1 min read
Ha valaki "igazi" vargabélest szeretne készíteni, akkor csak réteslapot kell még pluszba hozzáadni. De így anélkül is nagyon finom. :)

Hozzávalók:
- 50 dkg túró
- 30 dkg széles laska
- 10 dkg porcukor
- 1 csomag vaníliás cukor
- 5 dkg mazsola
- 2 tojássárgája
- 2 ek tejföl
- fél dl tej
- 1 citrom reszelt héja
Elkészítés
A túróhoz hozzáadjuk a 2 tojássárgáját, a tejfölt, a porcukort, a vaníliás cukrot, a citrom reszelt héját, és jól összetörjük egy villával, majd belekeverjük a mazsolát, a kevés tejjel hígítjuk. A laskát megfőzzük, majd leszűrjük és óvatosan hozzákeverjük a túrómasszát. Fedett jénai tálba tesszük és előmelegített sütőben, 180 fokon 30 perc alatt készre sütjük. A sütőből kivéve langyosra hűtjük. Tálalás előtt a sütemény tetejét porcukorral megszórjuk, majd ízlés szerint felszeleteljük.





Comments