Pudingos - epres álom
- Betti

- Mar 10, 2018
- 1 min read
A sok vitaminhiányos hónap után a gyümölcsöskert szerencsére az elsők között ajándékoz meg a csodás eperrel. Már ránézni is gyönyörűség, hát még az illata! Sőt, egyesek igen erotikus gyümölcsnek tartják ragyogó piros színe és csábító zamata miatt :)
Imádjuk úgy önmagában mint süteményekben!

Hozzávalók:
A tésztához:
- 4 db tojás
- 20 dkg kristálycukor
- 10 evőkanál forró víz
- 1 csomag sütőpor
- 20 dkg finomliszt
- 2 púpozott evőkanál keserű kakaópor
A krémhez:
- 2 csomag vanília pudingpor
- 6 evőkanál cukor
- 1 púpos evőkanál liszt
- 2 tojás
- 1 liter tej
Eper Elkészítés
A tésztához a tojásokat szétválasztjuk. A sárgájukat a cukorral és rendre a forró vízzel habosra keverjük. A sütőporral, kakaóval összekevert lisztet hozzáadjuk, majd beleforgatjuk a kemény habbá vert tojásfehérjét is.
Sütőpapírral kibélelt tepsibe öntjük a tésztát, és előmelegített sütőben megsütjük. Ha kihűlt karikákat vágunk belőle és betesszük a mini tortaforma aljára.
A krémhez a két csomag pudingport, a cukrot, a lisztet és a két tojássárgáját kavarjuk össze, majd a tejet adjuk hozzá és főzzünk belőle sűrű krémet, majd még melegen adjuk hozzá a két tojásfehérjéből vert kemény habot.
A tészta tetejét körbe rakjuk ki a félbevágott, lecsöpögtetett eperrel, majd kenjük rá a félig kihűlt krémet. Tegyük pár órára hűtőbe, majd vegyük le a tortaformat a már megdermedt süteményről. Tetszés szerint díszítsük.





Comments