Tejszínes - csokis sütemény
- Betti

- Mar 5, 2017
- 1 min read

Hozzávalók:
A tésztához:
- 4 db tojás
- 20 dkg kristálycukor
- 10 evőkanál forró víz
- 1 csomag sütőpor
- 20 dkg finomliszt
- 3 evőkanál kakópor
A krémhez:
- 2 csomag vanília pudingpor
- 7,5 dl tej
- 25 dkg margarin / vaj
- 5 evőkanál vaníliás cukor
- 5 evőkanál felvert tejszín
Elkészítés
Válasszuk szét a tojások fehérjét és sárgáját. A sárgákat verjük össze egy robotgéppel, miközben hozzá keverjük a cukrot, a vaníliás cukrot és a forró vizet. A végén szórjuk hozzá a lisztet, a sütőport, és a kakópor. Jól dolgozzuk el.
A fehérjét verjük kemény habbá egy csipet sóval, majd a végén forgassuk hozzá a tésztához, óvatos mozdulattal, hogy ne törjön meg a hab. A tésztát egy sütőpapírral bélelt tepsibe kanalazzuk, elsimítjuk. Süssük körülbelül 30 percig 160°C-on.
A süteményt vegyük ki a sütőből, majd hagyjuk kihűlni, majd vágjuk ketté.
A krémhez a két csomag pudingport kezdjük el megfőzni a tejben és a vaníliás cukorral. Keverjük csomómentesre, majd a krémes állagú margarint keverjük hozzá a krémhez a tejszínnel együtt.
Vegyük elő a két tésztalapot, kenjük kozejuk a krémet. Végül a süti tetejét olvasztott feketecsokival csorgatjuk meg. Tegyük hűtőbe legalább 2-3 órát.





Comments