top of page

Tejszínes - csokis sütemény

  • Writer: Betti
    Betti
  • Mar 5, 2017
  • 1 min read


Hozzávalók:

A tésztához:

- 4 db tojás

- 20 dkg kristálycukor

- 10 evőkanál forró víz

- 1 csomag sütőpor

- 20 dkg finomliszt

- 3 evőkanál kakópor

A krémhez:

- 2 csomag vanília pudingpor

- 7,5 dl tej

- 25 dkg margarin / vaj

- 5 evőkanál vaníliás cukor

- 5 evőkanál felvert tejszín


Elkészítés

Válasszuk szét a tojások fehérjét és sárgáját. A sárgákat verjük össze egy robotgéppel, miközben hozzá keverjük a cukrot, a vaníliás cukrot és a forró vizet. A végén szórjuk hozzá a lisztet, a sütőport, és a kakópor. Jól dolgozzuk el.


A fehérjét verjük kemény habbá egy csipet sóval, majd a végén forgassuk hozzá a tésztához, óvatos mozdulattal, hogy ne törjön meg a hab. A tésztát egy sütőpapírral bélelt tepsibe kanalazzuk, elsimítjuk. Süssük körülbelül 30 percig 160°C-on.

A süteményt vegyük ki a sütőből, majd hagyjuk kihűlni, majd vágjuk ketté. 


A krémhez a két csomag pudingport kezdjük el megfőzni a tejben és a vaníliás cukorral. Keverjük csomómentesre, majd a krémes állagú margarint keverjük hozzá a krémhez a tejszínnel együtt. 


Vegyük elő a két tésztalapot, kenjük kozejuk a krémet. Végül a süti tetejét olvasztott feketecsokival csorgatjuk meg. Tegyük hűtőbe legalább 2-3 órát.



Comments


© 2023 by APPETIZING ADVENTURES. Proudly created with Wix.com

bottom of page