Szivecske sütik
- Betti

- Feb 18, 2018
- 1 min read
Ha egyszerű, gyors, mégis látványos édességgel lepnéd meg szerelmedet Valentin-napon (de nem csak), mutatós szívekkel biztos sikerre számíthatsz.
Nálam bevállt :)

Hozzávalók (kb. 12 darabhoz):
A tésztához:
- 4 db tojás
- 20 dkg kristálycukor
- 10 evőkanál forró víz
- 1 csomag sütőpor
- 20 dkg finomliszt
- 2 púpozott evőkanál keserű kakaópor
A krémhez:
- 25 dkg mascarpone sajt
- 20 dkg vaj,
- 2 db tojás,
- 4 evőkanál cukor,
- 1 dl tej
- vanília aroma
ha nem elég kemény a krém, lehet zselatint adni hozzá
A tetejére/oldalára:
- 100 g étcsokoládé
- darált dióbél
- szív alakú színes cukorkák
Elkészítés
A tésztához a tojásokat szétválasztjuk. A sárgájukat a cukorral és rendre a forró vízzel habosra keverjük. A sütőporral, kakaóval összekevert lisztet hozzáadjuk, majd beleforgatjuk a kemény habbá vert tojásfehérjét is. Szív alakú szilikonformákba öntjük a masszát és kb 30 percet előmelegített sütőben megsütjük. Ha kihűlt vízszintesen kettőbe vágjuk őket.
A krémhez törjük fel a tojásokat és tegyük egy tálba, majd adjuk hozzá a cukrot. Keverjük jól össze és öntsük hozzá a tejet, még egyszer keverjük össze, majd tegyük oda főni. Lassú tűzön főzzük, közben folyton kavargassuk amíg besűrűsödik. Amikor elkészült vegyük le a tűzhelyről, tetszés szerint ízesítsük vaníliával és hagyjuk hűlni. A szoba hőmérsékletű vajat kavarjuk habosra robotgéppel, kanalanként adagolva adjuk hozzá a főtt krémet, majd a mascarpone sajtot. Ha a krém nem elég kemény adjunk hozzá zselatint és tegyük hűtőbe pár órára.
Ha kicsit megdermedt, kenjük a szivecske formák közé és oldalára, majd hempergessük meg a darált dióban, tetejére csorgassuk rá az olvasztott csokoládét, majd cukorkákkal díszítsük.





Comments