top of page

Szivecske sütik

  • Writer: Betti
    Betti
  • Feb 18, 2018
  • 1 min read

Ha egyszerű, gyors, mégis látványos édességgel lepnéd meg szerelmedet Valentin-napon (de nem csak), mutatós szívekkel biztos sikerre számíthatsz.

Nálam bevállt :)



Hozzávalók (kb. 12 darabhoz):


A tésztához:

- 4 db tojás

- 20 dkg kristálycukor

- 10 evőkanál forró víz

- 1 csomag sütőpor

- 20 dkg finomliszt

- 2 púpozott evőkanál keserű kakaópor


A krémhez:

- 25 dkg mascarpone sajt

- 20 dkg vaj,

- 2 db tojás,

- 4 evőkanál cukor,

- 1 dl tej

- vanília aroma

ha nem elég kemény a krém, lehet zselatint adni hozzá


A tetejére/oldalára: 

- 100 g étcsokoládé

- darált dióbél

- szív alakú színes cukorkák


Elkészítés


A tésztához a tojásokat szétválasztjuk. A sárgájukat a cukorral és rendre a forró vízzel habosra keverjük. A sütőporral, kakaóval összekevert lisztet hozzáadjuk, majd beleforgatjuk a kemény habbá vert tojásfehérjét is. Szív alakú szilikonformákba öntjük a masszát és kb 30 percet  előmelegített sütőben megsütjük. Ha kihűlt vízszintesen kettőbe vágjuk őket.

A krémhez törjük fel a tojásokat és tegyük egy tálba, majd adjuk hozzá a cukrot. Keverjük jól össze és öntsük hozzá a tejet, még egyszer keverjük össze, majd tegyük oda főni. Lassú tűzön főzzük, közben folyton kavargassuk amíg besűrűsödik. Amikor elkészült vegyük le a tűzhelyről, tetszés szerint ízesítsük vaníliával és hagyjuk hűlni. A szoba hőmérsékletű vajat kavarjuk habosra robotgéppel, kanalanként adagolva adjuk hozzá a főtt krémet, majd a mascarpone sajtot. Ha a krém nem elég kemény adjunk hozzá zselatint és tegyük hűtőbe pár órára.

Ha kicsit megdermedt, kenjük a szivecske formák közé és oldalára, majd hempergessük meg a darált dióban, tetejére csorgassuk rá az olvasztott csokoládét, majd cukorkákkal díszítsük.




Comments


© 2023 by APPETIZING ADVENTURES. Proudly created with Wix.com

bottom of page