top of page

Narancsos - diós - csokis kalács

  • Writer: Betti
    Betti
  • Dec 14, 2021
  • 1 min read

Hozzávalók 2 püspökkenyér formához

A tésztához:

  • 530 g finomliszt

  • 100 g kristálycukor

  • 2 teáskanál szárított élesztő

  • 3 nagy méretű tojás

  • 120 ml víz

  • 1/3 teáskanál só

  • 150 g szoba-hőmérsékletű vaj

A töltelékhez:

  • 380 g Nutella

  • 150 g durvára vágott, pergelt dió

A sziruphoz:

  • 120 ml víz

  • 80 g cukor

  • 1-2 evőkanál narancsesszencia


Elkészítés


A tésztához egy tálba mérjük a lisztet, a cukrot, az élesztőt és a sót. Összekeverjük, majd hozzáadjuk a tojásokat és a vizet. Kezünkkel összekeverjük, végül a puha vajat kisebb kockákban fokozatosan hozzáadjuk, és 10 perc alatt rugalmas tésztává dagasztjuk.

Egy napraforgóolajjal kikent tálba tesszük az elkészült tésztát, letakarjuk, és legalább egy fél napra, de legjobb, ha egy éjszakára a hűtőbe helyezzük.

Másnap a tésztát két egyenlő részre osztjuk, és 40 x 30-as téglalappá nyújtjuk.

Egyenletesen eloszlatjuk rajta a Nutellát (190 g), és megszórjuk a dió felével, majd a hosszabbik oldalánál kezdve feltekerjük.

Éles késsel hosszában kettévágjuk, majd 3-4 szakaszban összefonjuk. A kalácsot sütőpapírral bélelt gyümölcskenyér formába helyezzük.

A tészta másik felével ugyanezt a műveletet megismételjük.

A püspökkenyér formába helyezett kalácsokat letakarva 1-1,5 óráig kelesztjük, majd a 180 °C-ra előmelegített sütőben körülbelül 30-40 perc alatt készre sütjük.

A sziruphoz a cukrot és a vizet közepes lángon felforraljuk, majd belekeverjük a narancsesszenciát.

A sütőből kivett kalácsokat még melegen meglocsoljuk vele.

Comments


© 2023 by APPETIZING ADVENTURES. Proudly created with Wix.com

bottom of page