top of page

Vaníliakrémes virágkosár recept

  • Writer: Betti
    Betti
  • Mar 26, 2017
  • 1 min read

Ennek a sütinek az elkészítése egy picit "türelemjáték". Nekem viszont néha van kedvem vele "bíbelődni", mert tudom, hogy a végeredmény mennyire finomságos. Omlós tésztaágyon mennyei vaníliakrém csokoládéval...


Hozzávalók:


A tésztához (kb. 40-42 db kosárka lesz ebből a mennyiségből)

- 40 dkg liszt

- fél csomag sütőpor (6 g)

- 4 evőkanál porcukor

- 4 tojássárgája

- 25 dkg margarin

- fél citrom leve


A krémhez

- 1 l tej

- 6 evőkanál liszt

- 7 evőkanál cukor

- 6 tojássárgája

- 1 ek vanília-kivonat



Elkészítés


A lisztben elkeverjük a sütőport és a porcukrot, majd elmorzsoljuk benne a margarint és összegyúrjuk a citrom levével és a tojássárgákkal.

A kosárka formákat margarinnal kikenjük. A tésztát kinyújtjuk kb. 5 mm vastagra, és amekkora a kosárka forma átmérője, olyan átmérőjű pogácsa szaggatóval (ennek híján pohárral) köröket szaggatunk ki a tésztából, melyeket belenyomkodunk a margarinnal kikent formába vagy a szilikonformákba.

Előmelegített 170 fokos légkeveréses sütőben 10-12 percig sütjük. (a sütési idő sütőfüggő)

Amikor megsült pár percig hagyjuk hűlni a tepsin, majd kivesszük a formából és hagyjuk kihűlni.


A krémhez öntsük egy lábosba a tejet, keverjük el benne a kristálycukrot, adjuk hozzá a tojássárgát és a vanília-kivonatot. Rakjuk hozzá a lisztet, majd habverővel dolgozzuk teljesen simára.

Kis lángon, állandóan kevergetve főzzünk sűrű krémet. Húzuk le a tűzről, de még utána is kavarjuk egy-két percig. Így biztosan nem lesz csomós. Kanalazzuk a formákba, majd díszítsük reszelt csokival, csokoládépundinggal.


Comments


© 2023 by APPETIZING ADVENTURES. Proudly created with Wix.com

bottom of page