Vaníliakrémes virágkosár recept
- Betti

- Mar 26, 2017
- 1 min read
Ennek a sütinek az elkészítése egy picit "türelemjáték". Nekem viszont néha van kedvem vele "bíbelődni", mert tudom, hogy a végeredmény mennyire finomságos. Omlós tésztaágyon mennyei vaníliakrém csokoládéval...

Hozzávalók:
A tésztához (kb. 40-42 db kosárka lesz ebből a mennyiségből)
- 40 dkg liszt
- fél csomag sütőpor (6 g)
- 4 evőkanál porcukor
- 4 tojássárgája
- 25 dkg margarin
- fél citrom leve
A krémhez
- 1 l tej
- 6 evőkanál liszt
- 7 evőkanál cukor
- 6 tojássárgája
- 1 ek vanília-kivonat
Elkészítés
A lisztben elkeverjük a sütőport és a porcukrot, majd elmorzsoljuk benne a margarint és összegyúrjuk a citrom levével és a tojássárgákkal.
A kosárka formákat margarinnal kikenjük. A tésztát kinyújtjuk kb. 5 mm vastagra, és amekkora a kosárka forma átmérője, olyan átmérőjű pogácsa szaggatóval (ennek híján pohárral) köröket szaggatunk ki a tésztából, melyeket belenyomkodunk a margarinnal kikent formába vagy a szilikonformákba.
Előmelegített 170 fokos légkeveréses sütőben 10-12 percig sütjük. (a sütési idő sütőfüggő)
Amikor megsült pár percig hagyjuk hűlni a tepsin, majd kivesszük a formából és hagyjuk kihűlni.
A krémhez öntsük egy lábosba a tejet, keverjük el benne a kristálycukrot, adjuk hozzá a tojássárgát és a vanília-kivonatot. Rakjuk hozzá a lisztet, majd habverővel dolgozzuk teljesen simára.
Kis lángon, állandóan kevergetve főzzünk sűrű krémet. Húzuk le a tűzről, de még utána is kavarjuk egy-két percig. Így biztosan nem lesz csomós. Kanalazzuk a formákba, majd díszítsük reszelt csokival, csokoládépundinggal.





Comments