Házi Kakaóscsiga
- Betti

- Nov 5, 2019
- 1 min read

Hozzávalók:
50 dkg liszt 0,5 kk Só 2 dl tej 2,5 dkg élesztő 2 ek cukor 1 cs vaníliás cukor 1 db tojás 10 dkg margarin 2-3 ek. olaj 2 ek. kakaópor
Elkészítés
Az élesztőt a meleg, de nem forró tejbe morzsoljuk és hozzá adunk egy kis cukrot és felfuttatjuk. A lisztet egy tálba szitáljuk és elkeverjük benne a sót és a cukrot, vaníliás cukrot, elmorzsoljuk benne a vajat, majd kis mélyedést készítünk a közepébe, amibe bele öntjük a tojást és a felfutatott élesztőt.
Alaposan kidagasztjuk, gömböt formázunk belőle, melyet kilisztezett tálba teszünk, s letakarva, meleg helyen kb. 1 óra alatt a duplájára kelesztjük.
Kibélelünk egy tepsit sütőpapírral. A megkelt tésztát enyhén lisztezett felületen kb. 3-4 mm vastagra és téglalap alakúra elnyújtjuk, és megkenjük étolajjal, majd egyenletesen megszórjuk a cukros kakaóval. A téglalap kisebbik oldaláról kezdve feltekerjük szorosan a tésztát. Egy vékony cérnával a tekercs alá nyúlunk, és úgy teszünk, mintha csomót kötnénk rá, s így elvágjuk a tésztát.
Ezzel a technikával nem fognak a fekete-fehér rétegek összemosódni, s a csiga formája sem fog eldeformálódni. A csigákat az előkészített tepsibe fektetjük egymástól egy kicsit távolabb. Letakarva addig hagyjuk kelni, míg a sütő bemelegszik, ez kb. 20-25 perc. 180 fokon 20 perc alatt légkeveréses programon megsütjük. Ha kihűlt, porcukorral meghintve kínáljuk.





Comments