Kakaós-diós csiga
- Betti

- Jan 27, 2018
- 2 min read
Updated: Mar 25, 2018
Nagyon szeretek kelt tésztával dolgozni, ezért mindig próbálok valami újat keresni, új formázási ötleteket találni.
Az elkészítés hosszú leírása ne ijesszen el senkit, mert nem olyan bonyodalmas, mint ahogy gondolnánk. Nagyon jó a tésztája, könnyű dolgozni vele, igaz egy kicsit több idő kell neki, mint egy egyszerű péksüti elkészítéshez, de megéri.

Hozzávalók: (kb. 16 adaghoz)
Tésztához:
- 50 dkg liszt
- 2,5 dkg friss élesztő
- 10 dkg cukor
- 2 tojássárgája
- 2,5 dl tej
- 10 dkg vaj
- csipet só
- 1 tk. rumaroma
Töltelékhez:
- 10 dkg darált dió
- 4 ek mogyorókrém vagy nutella
- 3 ek habtejszín
+ Lekenni: - 1 tojássárga + 1 ek tej
Elkészítés
1 dl langyos tejbe elkavarunk 1 tk cukrot és lisztet, majd belemorzsoljuk az élesztőt. Az edényt lefedjük és langyos helyre tesszük.
A lisztet egy tálba szórjuk, közepében kis fészket formálunk, beleütjük a tojássárgákat és egy kicsit elkavarjuk a körülötte levő liszttel. Ráöntjük a felfutott élesztőt majd a többi hozzávalóval alaposan összegyúrjuk. Tiszta konyharuhával letakarjuk, és duplájára kelesztjük.
Amíg kel a tészta, a tölteléknek valót elkészítjük, amihez a mogyorókrémet elkavarjuk a darált dióval. Nekem túl sűrűnek tűnt, és ezért tettem bele még 3 ek tejszínt.
Ezután a tésztát a dolgozófelületre borítjuk, enyhén átgyúrjuk, majd 16 egyenlő részre osztjuk.
Ha megvagyunk a tészta feldarabolásával, akkor mindegyik darabot ellapítjuk az ujjainkkal, majd a közepébe teszünk 1-1 teáskanálnyi diós tölteléket. Becsomagoljuk és gombóccá formáljuk.
Ha az összes tésztadarabot megtöltöttük, és becsomagoltuk, akkor egyenként ovális alakúra nyújtjuk (kb. 14 cm hosszú, 8 cm széles), vigyázva, hogy a töltelék ne jöjjön ki belőle nyújtás közben. Derelyevágóval vagy pizzavágóval, 5 hosszanti csíkot vágunk, a végeit egybe hagyva.
A végeit megfogjuk, és ellentétes irányba csavarjuk, hogy egy spirál jellegű rudacskát kapjunk. Csiga alakba felcsavarjuk, és a muffin sütő tepsi mélyedéseiben levő papírkosárkákba tesszük.
Letakarjuk, és duplájára kelesztjük, majd a tejjel elkavart tojássárgával lekenjük és 180 fokon aranybarnára sütjük. (kb. 15 perc)
Önmagában, vagy porcukorral enyhén megszórva fogyasztjuk, egy finom tejes kávé mellé. :)





Comments