Gesztenyekrémes palacsinta
- Betti

- Sep 23, 2017
- 1 min read

Hozzávalók (kb. 15 darabhoz)
A palacsintához
- 30 dkg liszt
- 2 dl szénsavas ásványvíz vagy tej
- 2 evőkanál olaj
- 4 dl tej
- 1 csipet só
- 2 db tojás
- 1 evőkanál kristálycukor
- 1 evőkanál vanília-kivonat
A gesztenyekrémhez
- 250 g gesztenyepüré
- 1 evőkanál rum
- 1 bio narancs héja
- 300 ml hideg tejszín
Az öntethez: - 50 g étcsokoládé - 100 ml tejszín - 1 teáskanál méz
Elkészítés
A tojásokat egy tálba ütjük, majd hozzákeverjük a tejet, a lisztet, a sót és a cukrot. Amikor a massza csomómentes, felöntjük szénsavas ásványvízzel vagy tejjel. Pihentetjük húsz-harminc percig, majd hozzáadjuk az olajat. Egy palacsintasütőben vagy serpenyőben hevítünk kevés olajat. Egyesével kisütjük a palacsintákat. Ha több adagot szeretnénk arányosan növeljük a hozzávalókat.
A töltelékhez a hideg tejszínt kemény habbá verjük. A gesztenyepürét fellazítjuk robotgéppel, hozzáadjuk a rumot és a narancs finomra reszelt héját. Három részletben belekeverjük alacsony fokozaton a tejszínhabot.
Az öntethez a tejszínt összeforraljuk a mézzel. A felaprított étcsokoládéra öntjük több részletben, és simára keverjük. Megkenjük vele a palacsintákat, felgöngyöljük, az öntettel leöntjük és gyümölccsel díszítjük.





Comments