Csokikrémes palacsinta
- Betti

- Feb 3, 2018
- 1 min read

Hozzávalók:
A palacsintához (kb. 15 palacsintához)
- 30 dkg liszt
- 2 dl szénsavas ásványvíz
- 2 evőkanál olaj
- 4 dl tej
- 1 csipet só
- 2 db tojás
- 1 evőkanál kristálycukor
- 1 evőkanál vanília-kivonat
A csokikrémhez
- 18 dkg cukor
- 10 dkg vaj
- 3 dl tej
- 2 evőkanál cukrozatlan kakaó
- 2 evőkanál liszt
Elkészítés A tojásokat egy tálba ütjük, majd hozzákeverjük a tejet, a lisztet, a sót és a cukrot. Amikor a massza csomómentes, felöntjük szénsavas ásványvízzel. Pihentetjük húsz-harminc percig, majd hozzáadjuk az olajat. Egy palacsintasütőben vagy serpenyőben hevítünk kevés olajat. Egyesével kisütjük a palacsintákat.Ha több adagot szeretnéné arányosan növeljük a hozzávalokat.
A csokis krémhez a lisztet, a kakaót, a tojást, kevés tejjel csomómentesre keverjük. A maradék tejet melegíteni kezdjük, majd mehet hozzá a kakaós keverék. Kis lángon, állandóan kevergetve sűrűre főzzük. Amikor langyos, beledolgozzuk a vajat. Ha kihűl, megkenjük vele a palacsintákat, háromszög alakúra összehajtjuk, olvasztott csokival leöntjük és muzlidarabokkal (vagy gyümölccsel) megszórjuk.





Comments