Csillagbabka
- Betti

- Oct 17, 2021
- 1 min read

Hozzávalók:
Tészta:
- 250 g liszt
- 2 tk keményítő
- 12,5 g élesztő
- 100 ml tej
- 3 ek cukor
- 1 tojás
- 30 g vaj
Töltelék:
- 80 g afonyalekvár
- 4 nagykanál cukor
- 2 nagykanál kakaó
- 3 nagykanál csokikrém
Elkészítés:
A tésztához az élesztőt felfuttatjuk a langyos 1 ek cukros tejben.
A többi hozzávalót egy tálba mérjük, ráöntjük a felfuttatott élesztőt, és összedolgozzuk. 5 percet dagasztjuk géppel vagy kézzel, majd lefedve duplájára kelesztjük.
A megkelt tésztát elharmadoljuk, és egyenként kör alakúra nyújtjuk. Már tepsire helyezve kezdjük el tölteni: az első lapot megkenjük az áfonyalekvárral, rászórjuk a cukros kakaó felét majd lefedjük a második tésztával. Ezt megkenjük a csokikrémmel és rászórjuk a megmaradt cukros kakaót, lefedjük a harmadik tésztával.
Kör alakú tárgyat teszünka közepére, és felcikkezzük 16 egyenlő részre. Kettőt megfogunk, ellentétes irányban kettőt csavarunk rajta. Ha körbeértünk összecsípjük a végeket, lekenjük egész tojással. 20-30 percet pihentetjük, majd 180 fokos előmelegített sütőben 20 perc alatt készre sütjük.
Porcukorral meghintve tálaljuk.





Comments