Almáspite-kehely
- Betti

- Nov 7, 2018
- 1 min read
Gyors, egyszerű, mutatós, jól variálható és sokszor még a sütőt sem kell bekapcsolni hozzá: ez mind igaz a poharas édességekre, melyekkel akár még egy fárasztó munkanap végén is meglephetjük magunkat, családunkat.

Hozzávalók / 5 adag
Morzsatészta
- 10 dkg finomliszt
- 10 dkg cukor
- 2 tojás
- 5 dkg cukrozatlan kakópor
- 6 nagykanál forró víz
Almás rész
- 5 db alma
- 10 dkg vaj
- 15 dkg barna cukor
- fahéj ízlés szerint
Krém
- 2 dl habtejszín
- 5 dkg porcukor
- 50 g fehércsokoladé
- 25 dkg mascarpone
Díszítés
- 10 dkg mandulapehely
Elkészítés
A tésztához a tojásokat szétválasztjuk. A sárgájukat a cukorral és rendre a forró vízzel habosra keverjük. A sütőporral összekevert lisztet átszitálva hozzáadjuk, majd beleforgatjuk a kemény habbá vert tojásfehérjét is.
Sütőpapírral kibélelt tortaformába öntjük a tésztát, és előmelegített sütőben megsütjük. Ha kihült, összemorzsoljuk.
4-5 db almát hámozunk, kockázunk, és 10 dkg vajon, egy kevés vízzel párolni kezdünk, majd 10-15 dkg barnacukrot szorunk rá, hagyjuk, hogy szép, sűrű, középbarna szószban ússzon az almánk. Fahéjjal ízesítjük.
Elkészítjük a krémet, a porcukrot elkeverjük a mascarponéval, belecsorgatjuk az olvasztott csokoládét, amit aztán óvatosan adagolva elkeverünk a kemény habbá vert tejszínhabbal. Száraz serpenyőben szeletelt mandulát pirítunk, majd kelyhekbe/poharakba rétegezzük a sütemény elemeit.





Comments