Almáspite
- Betti

- Jun 11, 2020
- 1 min read

Hozzávalók:
375 g Liszt 1 tk almaecet 6 ek tej 1 csomag vaníliás cukor 2 db tojássárgája 1 csomag sütőpor 20 dkg vaj 150 g cukor 9 db alma 10 ek cukor 1 db citrom héja 2 ek darált keksz vagy gríz 2 ek fahéj
Elkészítés:
A vajat elmorzsoljuk a lisztben, majd hozzáadjuk a cukrot és a sütőport!
A tejet kis csészébe kanalazzuk, majd hozzáadjuk az ecetet.
A lisztes keverék közepébe lyukat készítünk, ebbe öntjük bele az ecetes tejet és a tojás sárgákat, végül addig gyúrjuk, míg formázgató tésztává áll össze.
A tortaformát alaposan kivajazzuk, lisztezzük. A tésztát 1/3 – 2/3 arányba elválasztjuk.
A tészta 2/3-át jó alaposan lisztezett pulton 1 cm vastagra nyújtjuk, majd a sodrófára tekerjük és így helyezzük a tortaformába. A tésztát meghintjük grízzel vagy darált keksszel azért, hogyha az alma mégis levet ereszt, ne áztassa el a tésztát!
Az almákat megpucoljuk, lereszeljük, levét kicsavarjuk és megdinszteljük. Hozzá adjuk a cukrot, citromhéjat, vaníliát, fahéjat majd alaposan összekeverjük. Az alma tölteléket a tésztára helyezzük és elegyengetjük! Ezután a tészta maradék 1/3-át kinyújtjuk, majd egy speciális vágó segítségével rácsot vágunk, ha nincs akkor 1 cm széles, kb. 28 cm hosszú csíkokat vágunk, amiket egymással keresztezve a töltelékre helyezünk. A csíkok végeit az alsó tészta réteghez nyomjuk, a túllógó darabokat pedig eltávolítjuk. A rácsokat megkenjük tojássárgával és mehet is a sütőbe! 180 fokra előmelegített sütőben, alsó felső sütésen, középtől eggyel lejjebbi szinten sütjük legalább 45 percig!







Comments